Czy agroturystyka to dobre miejsce na wypoczynek?  

agroturystyka kujawsko-pomorskie

Wiele osób planując urlop bierze pod uwagę jedynie miejsca mocno oddalone od domu. Z czego to wynika? Jakoś tak się przyjęło, że odpoczniemy jedynie nad morzem, w górach lub na mazurach. Jednak nie jest to prawda. Dla osób, które mają dzieci świetnym pomysłem jest agroturystyka kujawsko-pomorskie. Z kolei pary mogłyby na przykład spróbować glampingu.  

Agroturystyka – Dlaczego warta odwiedzenia?

Zaplanowanie urlopu, szczególnie gdy ma się dzieci, nie jest takie proste. Szczególnie, że nigdy nie wiemy jaka będzie poda. Gdzie warto pojechać, żeby nie przepłacić, ale prawdziwie odpocząć i spędzić czas w Łądnym miejscu? Chętnie wybieraną opcją przez rodziny z dziećmi jest agroturystyka kujawsko-pomorskie. W takim miejscu możesz liczyć na domową atmosferę, dużo roślinności, kontakt ze zwierzętami i bezpieczne miejsce dla swoich pociech. Przeważnie gospodarstwo agroturystyczne kujawsko-pomorskie znajduje się na wsi, z dala od miasta, więc można odpocząć od hałasu, zgiełku. Dzieci szczególnie cenią sobie kontakt z dużymi czworonogami takimi jak konie, krowy, nierzadko również alpaki. W gospodarstwach agroturystycznych nie brakuje zwykle kóz, kotów, psów i ptactwa. Wiejskie życie może być naprawdę ciekawym doświadczeniem. Jest to też niepowtarzalna okazja do spróbowania świeżego mleka, jajek, owoców, warzyw prosto z ogrodu. Jak wspomnieliśmy wyżej, takie miejsca najczęściej znajdują się na wsi, więc nierzadko w otoczeniu lasów, pól, łąk. To piękne tereny do wycieczek rowerowych, spacerów, pikników.

gospodarstwo agroturystyczne kujawsko-pomorskie

Coś nowego, romantycznego – Glamping  

Czym jest glamping i dla kogo?  Nazwa glamping powstała z połączenia dwóch angielskich słów, takich jak glamour i camping. Nie brakuje miłośników przyrody. Jednak spędzenie czasu na łonie natury często wiąże się z niesprzyjającymi warunkami. Spanie w namiocie raczej mało kogo przekonuje, szczególnie, gdy prognoza pogody nie jest zbyt obiecująca. Glamping łączy ze sobą odpoczynek na łonie natury, podziwianie gwiazd do nocy, słuchanie śpiewy ptaków i leśnych odgłosów w komfortowych, wręcz domowych warunkach. Tak zwane namioty sferyczne, jury, domki na wodzie i tym podobne to świetna odskocznia od codzienności oraz alternatywa dla standardowych hoteli.

Author: admin