Czy mam nad sobą komornika – Jak to sprawdzić?  

komornik Gdynia

Masz długi i dostałeś pismo z Sądu o postępowaniu komorniczym? Zastanawiasz się, jak sprawdzić, czy na pewno za jakiś czas komornik Gdynia zajmie część twojego mienia? A może chcesz spłacić dług, ale nie wiesz jak to zrobić i do kiedy masz czas? W tym artykule odpowiemy na twoje pytania. Zapraszamy do lektury.

Kiedy komornik Gdynia ma prawo zacząć działać?

Odpowiedź jest akurat pozytywna dla dłużnika. Dług może być przekazany do komornika dopiero wtedy, kiedy podjęto już wcześniej próby windykacji, ale nie przyniosły one pożądanych skutków. Czyli wcześniej będziesz miał kilka szans na spłacenie swoich należności – prawdopodobnie dostaniesz różne pisma, a także odwiedzi Cię urzędnik. Jeżeli działania windykacyjne nie osiągną celu, a wierzyciel (osoba, u której jesteś zadłużony) zdecyduje się skierować sprawę do sądu, twój dług trafia do kancelarii komorniczej. Dostałeś kilka razy pismo i nie zareagowałeś, a urzędnika nie było? Boisz się, że masz już komornika? Jak to sprawdzić?

skuteczny komornik Gdynia

Czy mam komornika?

Okazuje się, że informacje o komornikach i ich długach nie są tajne. Aby dowiedzieć się, jak sprawdzić zadłużenie, należy się zarejestrować w biurze informacji gospodarczej – BIG, podać swoje dane i poczekać na raport. Osoba fizyczna może to zrobić za darmo. Spłacenie zobowiązań pozwoli dłużnikowi na usunięcie swoich danych z rejestru. Ale jak sprawdzić czy jakiś skuteczny komornik Gdynia już działa w sprawie wierzyciela, przeciwko mnie? Wystarczy, że skontaktujesz się z sądem rejonowym, który wydał nakaz zapłaty i poprosisz o dane komornika. Natomiast jeśli nie masz sygnatury akt, musisz wystosować zapytanie do wierzyciela.

Kontroluj swoje długi  

Długi nie biorą się z niczego. Osoba świadoma, dorosła, dojrzała powinna rozumieć, że pożyczanie pieniędzy czy cennych przedmiotów i nie zwracanie ich w terminie może mieć konsekwencje. Komornicy często przedstawiani są jako bezwzględni urzędnicy, jednak warto pamiętać, że to wierzyciel często jest bardziej poszkodowany, a nie sam dłużnik. Dlatego kontroluj ilość swojego zadłużenia i staraj się je regularnie spłacać – dla własnego dobra.

Author: admin