Czy warto kierować się modą projektując kuchnię?  

meble kuchenne Poznań

W trakcie pandemii zmieniło się wiele trendów, również tych dotyczących naszych kuchni. Czy warto kierować się modą projektując meble kuchenne Poznań? W tym roku jak najbardziej. Co to znaczy? Okazuje się, że mamy modę na wygodę. Więcej informacji w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

Moda na wygodę  

Moda szybko się zmienia. Jednego roku na topie są kuchnie w wysokim połysku, następnego w macie. Dotyczy to oczywiście nie tylko mebli kuchennych. Jeszcze niedawno w naszych sypialniach królowały granaty i butelkowa zieleń, a aktualnie na topie są jasne kolory. Beże, biele z ewentualnymi akcentami wyraźnych barw. Wracając do tytułowych kuchni – w tym roku podstawą jest czerń i biel. Co ważne, te kolory nigdy nie wyjdą z mody, zawsze będą na czasie. Zmienić jedynie może się lakier. A jak w tym roku? Mat czy połysk? W kuchniach zdecydowanie stawiamy na połysk. Połysk nadaje elegancji, ale też przestrzeni. Z czego najczęściej robi się teraz meble? Świetnie sprawdzają się:

  • granit,
  • konglomerat,
  • spiek kwarcowy,
  • drewno egzotyczne,
  • dobrze zaimpregnowany dąb,
  • płyty drewnopodobne pokryte grubą warstwą lakieru.

Meble kuchenne Poznań wykonane z takich materiałów są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości i co najważniejsze – są solidne, więc będą służyć nam przez wiele lat. Oprócz tego do łask wraca marmur, który ze złotymi dodatkami i drewnem wprowadza ekskluzywny klimat. Ciepła z kolei dodaje orzech, który również wypada wysoko na liście najchętniej wybieranych materiałów.

kuchnie Poznań

Gotowe propozycje kuchnie na wymiar?

Jeżeli twoja kuchnia ma standardowe kształty, nie jest miniaturowa, ani nadzwyczaj duża, śmiało możesz się pokusić o zakup gotowych propozycji, które obejrzeć można w sklepach meblowych, bądź na ich stronach internetowych. Zwróć przy tym uwagę na jakość materiałów. Do wyboru jest wiele. Poświęcając na to odpowiednią ilość czasu, na pewno znajdziesz meble, które okażą się bardzo praktyczne w twojej kuchni. Jednak, jeśli masz kuchnie Poznań w nietypowych kształtach to najlepiej sprawdzą się meble na wymiar. Są droższe, jednak będziesz mieć pewność, że każdy element, każda szafka, szuflada będzie w idealnym miejscu, na dobrej wysokości.

Author: admin