Dieta online – jak odpowiednio odżywiać się?

Dieta online

Różnorodność dostępnego pożywienia daje nam obecnie wiele możliwości do indywidualnego komponowania diety. Jednak która z nich jest tą właściwą dietą, która pomoże w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia przez długi czas?

Według instytutu żywienia zbilansowaną dietę można opisać tymi słowami:

“Zbilansowana dieta to dostarczanie organizmowi energii i wszystkich niezbędnych składników pokarmowych w odpowiedniej ilości i odpowiednim stosunku, przy uwzględnieniu liczby posiłków i ich rozłożeniu w ciągu dnia, oraz przy wzięciu pod uwagę wieku, płci i aktywności fizycznej.”

Jak pokazują badania, stosowanie zbilansowanej diety dostarczającej organizmowi odpowiednich porcji warzyw, owoców, produktów zbożowych, mlecznych i tłuszczów przyczynia się do zachowania prawidłowego stanu układu krążenia i zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy.

Dieta wegańska – ciekawa alternatywa dla zachodniego społeczeństwa

Wegańskie podejście do żywienia odrzuca wszelkie produkty zwierzęce czy odzwierzęce. Ale ważne! W przypadku źle skomponowanych diet wegańskich można mieć do czynienia z posiłkami opartymi na roślinach, to prawda, ale – jednak ubogich w składniki odżywcze. Można więc szybko stracić masę ciała w nadmiarze i zachorować na anemię, która sprawi, że będziemy znacznie bardziej zmęczeni i podatni na choroby, niż byliśmy przed wprowadzeniem diety.

Dietetyk online

Dieta online – Konsultacja z dietetykiem online

Przejście na dietę wegetariańską wymaga wprowadzenia kilku nowych, nietypowych produktów żywnościowych bogatych w składniki odżywcze – w tym procesie pomoże Ci wykwalifikowany dietetyk, bo nie można tak po prostu odstawić produktów zwierzęcych, nie planując nic w zamian. Konsultacja online będzie dobrą alternatywą konsultacji w biurze w czasach pandemicznych. Możesz zadawać wszelkie pytania i mieć wątpliwości, które rozwiąże dobry dietetyk. Podczas pierwszej konsultacji dietetyk online ustali nawyki żywieniowe, przeprowadzi z Tobą wywiad zdrowotny, dotyczący Twoich chorób, by móc ustalić, czy dieta wegańska jest dla Ciebie. Ostatecznie wyznaczycie realny cel do osiągnięcia i czas trwania Waszej współpracy.

Author: admin