Jacuzzi – Jak dbać o jacuzzi zimą?

Jacuzzi ogrodowe

Całoroczna możliwość korzystania z relaksujących kąpieli często zachęca nas do inwestowania w jacuzzi. Jest to urządzenie, z którego można korzystać nie dość, że przez cały rok, to jeszcze zarówno w domu, jak i na zewnątrz! Jak pielęgnować te urządzenia, aby służyły nam jak najdłużej? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Konserwacja i czyszczenie

Regularna pielęgnacja i serwisowanie, to klucz do utrzymania swojej wanny spa w jak najlepszym stanie. W zależności od tego czy mamy na to czas, możemy dbać o to urządzenie sami lub z pomocą odpowiedniej firmy zewnętrznej. Jeśli czujemy się na siłach, to jak najbardziej możemy wykonywać wszystkie czynności sami, jednak czasem warto spojrzeć na pewne rzeczy okiem fachowca. Warto zaznajomić się z okolicznymi fachowcami wcześniej, aby mieć pewność, że w razie awarii otrzymamy niezbędną pomoc.

Decydując się na korzystanie z jacuzzi ogrodowego zimą, musimy mieć świadomość, że ujemne temperatury, amplituda temperatur oraz zmienne warunki atmosferyczne mają wpływ na urządzenie. Dużo elementów jest wrażliwych na wilgoć czy skutki zamarznięcia wody w układzie, dlatego korzystając z zimowych kąpieli musimy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie urządzenia.

Wanna spa

Co robić?

Czystość wody jest najważniejsza przez cały rok. Powinno się dbać także o jej regularne uzdatnianie. Należy pamiętać także, aby nie wymieniać wody zimą. Grozi to powstawaniem zmarzlin w instalacji hydraulicznej, a w konsekwencji jej uszkodzeniem.

Kolejny krok to z pewnością regularna kontrola i czyszczenie filtrów wody. Filtry te zatrzymują wszystkie nieczystości. Ich kondycja ma bardzo duże znaczenie dla wydajności całego procesu, a finalnie jakości naszych kąpieli spa.

Nie możemy zapominać także o nakładaniu ochronnej pokrywy, zwłaszcza zimą. Po pierwsze, pokrywa ta zabezpiecza niepożądanym i nagłym spadkiem temperatury. Po drugie, pokrywa termiczna zabezpiecza wannę spa przed opadami atmosferycznymi czy uszkodzeniami mechanicznymi.

Author: admin