Wypożyczalnia sprzętu medycznego – wybierz firmę godną zaufania

wypożyczalnia sprzętu medycznego


Wypożyczalnia sprzętu medycznego jest od lat bardzo popularna ze względu na szeroki asortyment oraz niskie ceny. Sprawdź, czym się kierować podczas wyboru najlepszej firmy.


Dlaczego warto wypożyczać sprzęt rehabilitacyjny?

Sprzęt dla osób starszych i niepełnosprawnych, np. łóżka rehabilitacyjne nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zakup nowych, niezbędnych urządzeń jest bardzo kosztowny. W przypadku osób leżących, sprzęt to nie jedyny wydatek, na który musimy się przygotować. Należy zaopatrzyć się w materac, pościel, pieluchomajtki, cewniki, worki na kał i mocz, plastry przeciwodleżynowe, basen sanitarny, piankę do mycia, oliwkę ochronną w sprayu czy dodatkowe meble np. stolik na kółkach.

Dobra wypożyczalnia oferuje:

  • łóżka rehabilitacyjne,
  • kule ortopedyczne,
  • wózki inwalidzkie,
  • schodołazy,
  • drabinki przyłóżkowe,
  • balkoniki,
  • koncetratory telenu.


łóżka rehabilitacyjne

Wypożyczalnia sprzętu medycznego – jaką firmę wybrać?
Dowiedz się, czy wybrana firma oferuje również transport sprzętu oraz montaż. Jest to ważne w przypadku sprzętu wielkogabarytowego, np. łóżek. Jeśli wypożyczalnia nie oferuje takich usług, musimy szukać firmy transportowej lub odebrać wynajmowane produkty na własną rękę. Dobrze korzystać z usług przedsiębiorstwa, które oprócz wypożyczania sprzętu, oferuje sprzedaż, np. szafek przyłóżkowych czy materacy przeciwodleżynowych. Sprawdź opinie w Internecie. Warto postawić na lokalną firmę, gdzie zespół specjalistów pomoże w wyborze odpowiedniego sprzętu. Niektóre sklepy oferują możliwość wykupu z atrakcyjnymi rabatami. Jest to bardzo ważne w przypadku, gdy dla osoby chorej nie ma możliwości powrotu do zdrowia. Wtedy zdecydowanie bardziej opłacalny jest wykup, niż opłata za wynajem sprzętu. Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę, sprawdź czy oferowany sprzęt rehabilitacyjny jest wysokiej jakości i spełni oczekiwania pacjenta. Warunkiem wypożyczenia sprzętu, jest akceptacja warunków wypożyczenia oraz sporządzenie i podpisanie umowy wynajmu sprzętu. Umowa spisywana jest przez wynajmującego na podstawie ważnych dokumentów ze zdjęciem.

Author: admin