Pilniki do paznokci – Dlaczego tak ważna jest ich numeracja?

Bloczek polerski do paznokci

Pilniki zgrywają ogromna rolę w wyglądzie i kształcie paznokci, nie tylko u kobiet. Głównie korzystają z nich kosmetyczki, ale z pewnością nie brakuje ich w każdym domu. Nie każdy zwraca uwagę na ich numerację. Czy jest ważna? Dlaczego zwracać na nią uwagę? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Numeracja pilników

Czym jest wcześniej wspominana numeracja? Często nie patrzymy na nią lub nawet nie zauważamy. Bardziej interesuje nas kształt pilnika i jego poręczność. jedni wybierają proste, inny w kształcie banana, a numeracja? Dużo pomaga przy zakupie ponieważ określa ona ziarnistość danego pilniku. Dzięki temu możemy dobrać pilnik do danego działania. Gruboziarniste pilniki do paznokci mają numer 100 i są przeznaczone do skracania i kształtowania paznokci utwardzanych i przedłużanych. Kolejny numer 150 jest przeznaczony do paznokci pokrytych masą żelową lub akrylową. Numer 180 ma zastosowanie podczas nadawania kształtu twardym paznokciom naturalnym lub do precyzyjnego wykańczania utwardzonej masy. Numer 240 jest na tyle delikatny, że nadaje się do kruchych naturalnych paznokci, a nawet do wyrównywania powierzchni płytki.

Nie powinniśmy zwracać uwagi na numer jako jakość danego pilniku. Ich jakość nie jest zależna od numeracji, a od producenta. Główna rolę gra tutaj jakość materiałów, z jakich są produkowane oraz sposób pakowania i transport.

Pilniki do paznokci

Czy bloczki polerskie są tym samym co pilniki?

Czy bloczki polerskie do paznokci to to samo co pilniki? Absolutnie nie! Mimo tego, że może zmylić ich podobny kształt, z pewnością zauważymy inną gradację. Są one specjalnie produkowane do matowienia oraz polerowania płytki paznokcia, usuwania zbyt grubej warstwy akrylu lub żelu oraz modelowania powierzchni tipsa. Bloczki są bardzo lubiane wśród kosmetyczek, ponieważ ułatwiają wygładzenie i sprostowanie płytki.

Bloczki także mają swoją numerację:

  • 80 – 100 zdejmowanie hybryd,
  • 100 – 180 skracanie paznokci, stylizacja żelowych i akrylowych,
  • 240 – 500 wygładzanie naturalnej płytki,
  • 240-500 – wygładzanie płytki paznokcia,
  • 600 matowienie oraz polerowanie.

Author: admin